Betper Omaha Poker Oyunu Nasıl Oynanır?

betper omaha poker

Betper omaha poker oyunu diğer poker türlerine nazaran oyunculara 2 değil, 4 kart verilmesi suretiyle oynanmaktadır. Dolayısıyla omaha poker’de el açma ihtimalide daha yüksektir. Omaha poker oyununda kartların kullanımı, pot limit, flop ve limp hakkında tüm detayları bu konumuzda bulabilirsiniz!

Betper Omaha Poker Oyununda Kart Kullanımı!

Bu poker oyununda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, tarafınıza 4 adet kart verilmesine rağmen bu kartlardan yalnızca 2’sinin oyunda olmasıdır. İşte bu detay, masada bulunan kartları oynayamamanız anlamına gelir. Çünkü bu durumda tarafınıza verilmiş özel kartların 2 tanesi elinizde olmayacaktır. Kartların hangisini kullanacağınız ise, el sırasında devamlı olarak değişmektedir.

Omaha Poker’de Pot Limiti

Pot limitlerde bir kerede elde edebileceğiniz azami tutar, ilgili potun o anki tutarına eşit olmaktadır. Yani pot ne kadar çoksa, oynayabileceğiniz maksimum bahis tutarı da o kadar çok olacaktır. Omaha poker oyununda özel kartların daha fazla olması, en iyi elin yapılması adına bulunmaz bir fırsat olarak düşünülebilir. Texas Holdem poker’de FLUSH genellikle iyi bir eldir ve bundan daha iyi bir ele sahip olma şansınız azdır. Omaha poker oyununda ise bahsettiğimiz durum daha fazla ortaya çıkar. Örneğin papazlı high flush gibi orta seviyede kartlara sahip olmak, bazen yüksek miktarlarda kazanç elde etmenize ve bazen de kaybetmenize yol açabilir.

FLOP Öncesi Arttırma mı Yoksa Limp mi Yapılmalı?

Omaha poker’de dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri de, hangi kartlara sahip olunursa olunsun “kayıp” riskinin daima bulunmasıdır. Mesela A-A-K-K olan ikili elin 8-7-6-5 olan ikili ele karşı avantajlı olma ihtimali 3’e 2’dir. Böyle bir durumda yapılabilecek en iyi hamle, AS geldiğinde arttırma yapmaktır. Ama bu hamlenin rutin hale getirilmemesi de önem arz eder! Yapılabilecek bir diğer hamle ise “Limp-in” hamlesidir. Şayet iyi bir eliniz olduğunda Flop’u görmek için, limp yapan rakip oyunculara yeteri kadar ödeme yaptırmamış olursunuz. Dolayısıyla bu noktada uygulanabilecek en doğru strateji, farklı ellerde arttırma yapmaktır. Bu sayede kazanma olasılığının yanı sıra, elde edilecek kazanç miktarı da arttırılmış olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*